Műköröm javítás, eltávolítás
A jól elkészített műköröm, a megfelelő műköröm ,,használat" és karbantartás, tartós, hosszú viseletet nyújt a műköröm viselőjének. Történhetnek viszont kisebb, nagyobb sérülések a műkörömmel, ugyanúgy, mint a természetes körömmel ( pl.: letörik, beszakad, ketté reped stb.) Ilyenkor egy műköröm építő szakember javítani tudja a hibákat, ezért javasolt minél előbb felkeresni. A javításnál mindig figyelembe kell venni, hogy mennyire sérült meg a műköröm, mennyire vesztette el stabilitását. Amennyiben javítható aszakember elvégzi annak megfelelő javítását. Vannak olyan sérülések, melyek nem hozhatók helyre egyszerű reszeléssel, ebben az esetben a sérült körmöt le kell szedni, és újra kell építeni
A MŰKÖRMÖT LETÉPNI, LEFESZÍTENI TILOS!
A műköröm eltávolítása
A műkörmöt 3 féle módon távolíthatjuk el.
1. Lenövesztés: Ez a módszer a legbarátságosabb a természetes körömmel szemben. A növesztés során a fentlévő anyagot ( zselé, porcelán, tipp) hetente/kéthetente át kell reszelni és polítozni, így az fokozatosan elvékonyodik, illetve a köröm növekedésével lenő a műköröm is. Ebben az esetben a természetes körömlemez nem sérül és az esztétikai látvány is mindig pozitív.
2. Lereszelés (kízárólag szakember végezze): Ez a módszer a műköröm megszüntetésének egy gyorsabb változata. A reszelóvel eltávolított műköröm után a természetes körömfelület ,, karcos" lesz, ezt polírozóval némileg korrigálni lehet.
3. Leoldás ( kizárólag szakember végezze): csak porcelán körömnél lehetséges, illetve tipp- zselénél a zselé lereszelése után a tipp már szintén leoldható az arra alkalmas folyadékkal.
|